sobota, 19 grudnia 2009

Film dokumentalny o Jam Master Jayu


30 października b.r. minęło siedem lat od wstrząsającej i niezwykle zagadkowej śmierci jednej z największych hip hopowych legend - Jam Master Jaya. O okolicznościach morderstwa pisałem ponad rok temu na łamach UCTL, ale nie zaszkodzi pokrótce ich przypomnieć. 30 października 2002 roku Jason Mizell przebywał wieczorem w swoim studio nagraniowym wraz z pięcioma znajomymi. Około 19:30 niezidentyfikowani sprawcy dokonali zamachu na JMJ-a, oddając w jego kierunku jeden strzał. Zginął on na miejscu lecz pozostali jego towarzysze przeżyli. Prowadzone śledztwo przez nowojorską policję nie przyniosło żadnych efektów - nie znaleziono motywu, taśmy z nagraniami kamer ze studia zostały skradzione, świadkowie nie złożyli obszernych zeznań, nie postawiono nikomu zarzutu morderstwa Jam Master Jaya. Setki pytań pozostały bez odpowiedzi.

2 Turntables And A Microphone: The Life And Death Of Jam Master Jay jest dokumentem przedstawiającym prywatne dochodzenie rodziny i przyjaciół Jasona Mizella mające na celu ukazanie prawdy o tym, co się wydarzyło siedem lat temu. Prezentowany poniżej trailer przedstawia większość postaci występujących w obrazie. Zastanawia mnie tylko fakt, co u licha robią tam Lil Jon, czy Young Jeezy? Producentem wykonawczym został nie kto inny jak 50 Cent, a natomiast materiał trafił na półki sklepowe dzięki oficynie wydawniczej Image Entertainment.

Film ukazał się w sprzedaży 1 grudnia i dostępny jest w sprzedaży w niewygórowanej cenie $5-16 w wielu sklepach online. DVD z pewnością warte jest swojej ceny, a Jam Master Jayowi należy się taki hołd.

Brak komentarzy: