sobota, 25 października 2008

Hip hopowe karty kolekcjonerskie

Szukając w sieci wszelakich gadżetów związanych z kulturą hip hopową możemy natrafić na różnego typu mniejsze i większe dziwactwa. Przecież od lat wiadomo, że ludzie wymyślą dosłownie wszystko byle tylko zarobić. Tak oto mamy matrioszki z podobiznami Eminema, które są produkowane oczywiście przez naszych wschodnich sąsiadów (nie mam pojęcia czy legalnie). Jakiś czas temu swoją furorę zrobił też "profesjonalny" zestaw rapera zawierający gangsta grillz, łańcuch i mikrofon. Na szczęście nie wszystkie gadżety są dziwaczne i tandetne.

Yo!MTV Raps
było kultowym programem nadawanym od drugiej połowy lat 80.tych do wczesnych lat 90.tych ubiegłego wieku. Twórcy programu wydali w 1991 roku zestaw kart kolekcjonerskich, na których umieszczono zdjęcia wraz z krótkimi opisami (informacje, których często nigdzie indziej nie znajdziecie) artystów znaczących na początku lat 90.tych. Zestawy są dostępne nadal do kupienia w pudełkach po 100 i 360 kart. Jest to nie lada gratka dla wszystkich miłośników old schoolu jak i ciekawych hip hopowych gadżetów.

Pod tym linkiem
znajdziecie duże zdjęcie gadżetów. Niebawem wrzucę swoje, żeby udowodnić, że nie blefuję i posiadam je u siebie w domu. Na razie foto z kilkoma przykładowymi kartami.

Brak komentarzy: