sobota, 1 sierpnia 2009

Duck Down Records rośnie w siłę


Duck Down Records, label dotąd skupiony wokół członków Boot Camp Click, od pewnego czasu staje się coraz bardziej zauważalny na scenie hip hopowej. Dzieje się tak głównie za sprawą podpisywania kontraktów płytowych przez nowych artystów z tą wytwórnią płytową oraz albumom, które ukazują się z charakterystycznym logiem DDR. Poniżej znajdziecie kilka informacji z ostatniego okresu działalności tego labelu.

W ostatnich miesiącach najwięcej zainteresowania słuchaczy oraz mediów przypadło wspólnemu projektowi Marco Polo i Torae, o którym już pisałem na łamach U Call That Love. Double Barrel miało swoją premierę w czerwcu i opinie na temat tego materiału są podzielone - od zachwytów i pozytywnych recenzji sięgające po duży zawód. Cóż, niestety w dzisiejszych czasach często tak jest w przypadku zbyt dużych oczekiwań co do danej płyty. Niemniej jednak zapraszam do obejrzenia pierwszego teledysku promującego to wydawnictwo, nakręconego do utworu Party Crashers.Obecnie wiele osób oczekuje na 15-stego września, bowiem na ten dzień została zapowiedziana premiera albumu Survival Skills autorstwa KRS ONE'a i Buckshota. Co prawda tracklista jeszcze nie jest znana lecz już potwierdzono udział wielu gości: Mary J. Blige, Talib Kweli, K'naan, Immortal Technique, Slug (Atmosphere), Heltah Skeltah, Smiff-N-Wessun, Naledge (Kidz In The Hall), Geologic. Lista producentów także jest imponująca: Marco Polo, Havoc, 9th Wonder, Illmind, Black Milk i Khrysis. Czy przełoży się to wszystko w powstanie udanego materiału - naprawdę można polemizować. Niedawno pojawił się pierwszy singiel z Survival Skills zatytułowany Robot, do którego powstał porządny videoclip, który jest dostępny do obejrzenia poniżej.
Blue Scholars, duet składający sie z Geologica i Sabziego, rozpoczął współpracę z Duck Down Records. 25 sierpnia za sprawą DDR ukaże się multimedialny projekt reprezentantów Seattle pod nazwą OOF!. Natomiast 1 września doczekamy się reedycji albumu Bayani, która będzie wzbogacona o nowy track oraz dwa utwory dostępne wcześniej tylko w formie MP3. Blue Scholars zapowiedzieli również nowy materiał, który będzie dystrybuowany przez nowojorski label. Dodam, że Geologic i Sabzi od niedawna są wspierani przez firmę Caffe Vita Coffee Company, która również odegra rolę w sprzedaży nadchodzącej płyty duetu.Szczerze mówiąc, o solowym albumie B-Reala powinienem był dawno poinformować lecz jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności dopiero teraz to czynię. Smoke & Mirrors ukazało się w lutym b.r. i z miejsca zostało ciepło przyjęte i jest to płyta doprawdy godna polecenia. Kilka tygodni temu został udostępniony najnowszy klip promujący ten materiał powstały do kawałka Fire z gościnnym udziałem Damian'a Ja Gong'a Marleya.Na koniec wiadomość, która powinna ucieszyć wszystkich fanów Skyzoo. Po niezliczonej liczbie gościnnych udziałów i wielu mixtapach, 29-tego września ma się ukazać debiutancki album tego rapera pod skrzydłami Duck Down pod roboczym tytułem The Salvation. Skyzoo, zdobywca nagrody Best Lyricist Underground Music Awards z zeszłego roku, nie poszedł drogą ogromnej większości dzisiejszych artystów i nie będziemy mieli w co drugim utworze gościnnego udziału raperów. Pozostaje mieć nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na jakość materiału. Poniżej tracklista oraz pierwszy singiel pochodzący z tego wydawnictwa - The Beautiful Decay.
 1. The Opener (produced by Cyrus Tha Great)
 2. Return Of The Real (produced by Just Blaze)
 3. The Beautiful Decay (produced by 9th Wonder)
 4. My Interpretation (produced by Best Kept Secret)
 5. Popularity (produced by Nottz)
 6. Like A Marathon (produced by 9th Wonder)
 7. The Shooter’s Soundtrack (produced by Cyrus Tha Great)
 8. Under Pressure (produced by 9th Wonder)
 9. Penmanship (produced by Black Milk)
 10. Dear Whoever (produced by Illmind)
 11. For What It’s Worth ((produced by Eric G)
 12. The Necessary Evils (produced by Needlz)
 13. Easy To Fly featuring Carlitta Durand (produced by 9th Wonder)
 14. Bottom Line (produced by Eric G)
 15. Metal Hearts (produced by 9th Wonder)
 16. Maintain (produced by Nottz)


Jak widzicie, Dru Ha, Buckshot i Sean Price dużo pracują w ostatnim czasie i możemy być pewni, iż niebawem zaskoczą nas nowymi wieściami płynącymi z Duck Down Records.

2 komentarze:

Andrzej-Calak pisze...

Kozacka sprawa z takim jakby renesansem Duck Downu, świetną robotę wykonują tam Buckshot i Dru Ha.

Ja liczę, że uda się w tym roku z Random Axe. To może rozwalić po prostu wszystko. U Skyzoo za dużo bitów 9th Wondera, a w przypadku wiadomego duetu weteranów obawiam się o "mądrości" KRS-One'a, który czasem zachowuje się tak, jakby się cofnął w rozwoju.

PS. Props za stronę - kozacka działalność, wrzucam do siebie, co by promować :-)

Witalij pisze...

Owszem, całkiem interesująco wyglądają poczynania Dru Ha i Buckshota. Zgadzam się także, co do KRS-One'a, ponieważ rzeczywiście cały czas o tym samym i nic dobrego z tego nie wynika.

Dziękuję za miłe słowa dotyczące UCTL:) Jest mi doprawdy miło spotykać się z taką pozytywną opinią:) 5!